پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای احکام دینی است
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 3848
بازدید کل : 123588
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1397 8:38
بازدید : 234 19 دی 1396 12:28 شماره :45986
رئیس شورای فرهنگی منابع طبیعی استان تهران:
امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای احکام دینی است

 مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه و رئیس شورای فرهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای احکام دینی است گفت: این فریضه الهی ضامن اجرای واجبات است و به معنی دخالت در امور شخصی دیگران نیست بلکه فلسفه امر به معروف و نهی از منکر احیای احکام الهی ، کنترل جامعه و جلوگیری از هرج و مرج است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران حجت الاسلام محمد نجاری که در جمع اعضای شورای فرهنگی این اداره کل سخن می گفت افزود: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر و آثار این امر مهم هم در قرآن کریم و هم در روایات و احادیث مورد تأکید قرار گرفته است.
وی به مقوله حجاب و عفاف اشاره و تصریح کرد: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه در جوامع اسلامی مطرح است که در استواری اجتماع و استحکام بنیان خانواده تأثیر شگرفی دارد.

حجت الاسلام نجاری اضافه کرد: حجاب و عفاف به صورت متقابل و دوسویه بر یکدیگر اثرگذار و از همدیگر اثر پذیرند و با بهره گیری از آیات قرآن کریم، روایات و احادیث و همچنین الگوهای دینی به این اصل می رسیم که حجاب و عفاف هر یک بر پیدائی و تداوم دیگری اثر گذارند.
دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران نقش و اهمیت نماز در زندگی فردی و اجتماعی انسان را بسیار برجسته دانست و خاطر نشان کرد: نماز به عنوان عبادتی بالا و والا از ارزش زیادی برخوردار است و وسیله نزدیک شدن انسان به خداست که اقامه این فریضه آثار و برکات بسیاری را برای انسان رقم می زند و عاملی مهم برای دوری از گناهان و رسیدن به رستگاری به شمار می آید.
وی شورای فرهنگی را شورائی برای سیاستگذاری، ساماندهی، هدایت و نظارت و ایجاد هماهنگی بر کلیه امور فرهنگی به ویژه تبلیغات و تعلیمات اسلامی در جهت ترویج و اشاعه فرهنگ اسلامی و قرآنی در بین کارکنان مجموعه اداره کل دانست و تأکید کرد: از آنجائی که زیر بنا و پایه استحکام همه امور سیاسی، اقتصادی اجتماعی، اخلاقی، تربیتی و... مبانی فرهنگی جامعه است بر همین اساس برای تحقق اهداف و مأموریت های فرهنگی مشارکت و همراهی همگان ضرورتی اجتناب ناپذیر است و برای پیشبرد امور حمایت های لازم از سوی همه مسئولان نیازی اساسی است.
رئیس شورای فرهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح برنامه های پیش روی این شورا در سال جاری پرداخت و هر یک از اعضاء گزارش عملکرد و پیشنهادات خود را به جلسه ارائه دادند.
 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :