پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تخصیص 8 هکتار از اراضی ملی جنوب پایتخت برای نیروگاه خورشیدی تولید برق
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 3639
بازدید کل : 123571
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1397 8:38
بازدید : 213 15 بهمن 1396 9:15 شماره :46542

تخصیص 8 هکتار از اراضی ملی جنوب پایتخت برای نیروگاه خورشیدی تولید برق
 رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری گفت: برای اجرای طرح نیروگاه خورشیدی تولید برق، 8 هکتار از اراضی ملی این شهرستان واقع در پلاک قاشیه زرد به این امر اختصاص پیدا کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران ضیاء نصرتی با اعلام این مطلب افزود: با توجه به اینکه منطقه یاد شده از قابلیت مناسب و خوبی برای استفاده از انرژی خورشیدی برخوردار است، این اراضی برای ایجاد و راه اندازی نیروگاه خورشیدی برق در نظر گرفته شده که توان این نیروگاه پس از افتتاح 5 مگاوات می باشد.
وی استفاده از انرژی های نو همچون انرژی خورشیدی که جزو انرژی های تجدید پذیر می باشد را بسیار مفید و ارزشمند دانست و در این خصوص اظهار کرد: از آنجائی که منابع انرژی تجدید ناپذیر از قبیل ذغال سنگ، نفت و گاز رو به اتمام هستند و از طرفی استفاده از این منابع انرژی آلودگی های زیست محیطی فراوانی از جمله تولید کربن و گازهای گلخانه ای را به همراه دارند استفاده از انرژی های نو و پاک همچون انرژی خورشیدی از اهمیت بسزائی برخوردار است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ری اضافه کرد: استفاده از این نوع انرژی ضمن کاهش مصرف فرآورده های نفتی و اشتعال زائی، مانع از افزایش میزان آلایندگی محیط زیست می شود.
نصرتی به مزیت های دیگر انرژی خورشیدی اشاره کرد و یادآور شد: علاوه بر مزیت هائی که در ارتباط با استفاده از این منابع انرژی گفته شد می توان به رایگان بودن و دسترسی آسان به عنوان مزیت های دیگر استفاده از این نوع انرژی نام برد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :