پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - «تنگه ابو قریب»، فیلمی که صحنه هایی از آن در اراضی منابع طبیعی به تصویر کشیده شد
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 3716
بازدید کل : 123576
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1397 8:38
بازدید : 172 21 بهمن 1396 12:0 شماره :46678

«تنگه ابو قریب»، فیلمی که صحنه هایی از آن در اراضی منابع طبیعی به تصویر کشیده شد

 «تنگه ابوقریب» فیلمی به نویسندگی و کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان و محصول سازمان هنری رسانه ای اوج است که در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران این فیلم سینمائی که در ژانر دفاع مقدس ساخته شده است برای فیلمبرداری صحنه هایی نیازمند به فضائی بود که شباهت زیادی به منطقه عمومی این تنگه در جنوب کشور داشته باشد که از همین رو با هماهنگی های به عمل آمده، این اداره کل اراضی محدوده پلاک آرادکوه بخش حسن آباد فشافویه در حوزه استحفاظی شهرستان ری را در اختیار این پروژه قرار داد.
محمدرضا منصوری مدیر تولید پروژه «تنگه ابو قریب» در همین ارتباط می گوید: این فیلم پدیده جدیدی در سینمای ایران و دفاع مقدس است که برای بیان و به تصویر کشیدن واقعیت ها نیاز به عرصه ای بود که شباهت نزدیکی به منطقه عمومی این رخداد مهم در تاریخ هشت سال دفاع مقدس داشته باشد که پس از بازدیدهای انجام شده این مکان مناسب و مورد انتخاب قرار گرفت.
وی با ابراز خرسندی و تشکر از همکاری مجموعه منابع طبیعی استان تهران در ساخت این فیلم افزود: منابع طبیعی همکاری بسیار خوب و ارزشمندی را با این پروژه داشت و خوشبختانه تمامی صحنه های اکشن و جنگی این فیلم که حدود نیمی از زمان فیلم را به خود اختصاص می دهد در این اراضی با موفقیت به تصویر کشیده شد و این نوع همکاری صرفه جویی قابل توجهی را در هزینه های این فیلم ارزشی به دنبال داشت.
این فیلم روایتی است از گردان عمار لشگر 27 محمد رسول ا... (ص) که در روزهای پایانی جنگ تحمیلی در برابر لشگرکشی رژیم بعث به فکه و شرهانی با تمام وجود به دفاع می پردازد.
در این فیلم بازیگرانی همچون جواد عزتی، مهدی پاکدل، حمید رضا آذرنگ، امیر جدیدی، علی سلیمانی، قربان نجفی، مهدی قربانی، یداله شادمانی، میلاد یزدانی و مهدی صباغی به ایفای نقش پرداخته اند.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :