پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراسم درختکاری در تیپ قائم آل محمد (ص) سپاه تهران بزرگ
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 9580
بازدید کل : 155822
آخرین بروزرسانی:
27 آذر 1397 11:39
بازدید : 212 20 اسفند 1396 10:14 شماره :47606

مراسم درختکاری در تیپ قائم آل محمد (ص) سپاه تهران بزرگ
 

در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم درختکاری با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر مقامات لشکری و کشوری، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران، خلیل آقائی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و جمع زیادی از فرماندهان سپاه و بسیج و مدیران ارشد منابع طبیعی در محل تیپ قائم آل محمد (ص) سپاه حضرت محمدرسول ا...(ص) تهران بزرگ برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این مراسم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) ایران را در ردیف کشورهایی قلمداد کرد که توانست سطح جنگل های خودش را حفظ کند.

وی افزود: برای حفاظت از منابع ارزشمند خاک و همچنین جنگل ها و مراتع کشور نیازمند مشارکت و بسیج همگانی هستیم و یک سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی کشور نیست.

آقایی خاطرنشان کرد: برای از بین بردن و رفع شبهات در باره آمار جنگل های کشور از سال آینده سطح جنگل های کشور را از طریق کاداستر مشخص می کنیم و آن را معیار کار و نقشه راه مان قرار می دهیم.

اعلام آمادگی سپاه برای درختکاری در سراسر کشور

 فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در مراسم کاشت نهال به مناسبت هفته درختکاری در تیپ قائم آل محمد(ص) تهران بزرگ گفت: نیروهای زیادی در قالب بسیج تحت فرماندهی سپاه آمادگی دارند برای ارائه خدمات گوناگون مانند درخت کاری در سراسر کشور وارد کار شوند.

سرلشکر محمدعلی جعفری طی سخنانی با تقدیر از حضور موثر این تیپ در عرصه امنیت تهران، اظهار داشت: سپاه باید نقش موثری در همه عرصه‌های امنیتی، دفاعی، فرهنگی و اجتماعی از جمله درختکاری داشته باشد.

وی افزود: دلیلش هم این است که سپاه برای کمک به تامین امنیت و نظم و پیشرفت و گسترش شادابی جامعه کمک می‌کند. زمینه هر نوع پیشرفتی امنیت است و سپاه در جهت آرامش و رفاه مردم تلاش می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه کار اول سپاه برقراری امنیت است، تصریح کرد: کار ثانویه سپاه اقدماتی از جمله کمک به توسعه فضای سبز که سلامت و آسایش مردم را به دنبال دارد، بویژه در فضاهایی که مناسب گسترش فضای سبز است و تا الان هم اقدامات خوبی توسط پاسداران صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش در پایان مراسم معاون وزیر جهاد کشاورزی و فرمانده سپاه  پاسداران بیاد شهیدان دو اصله نهال در محوطه تیپ قائم آل محمد(ص) کاشتند.

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :