پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مراسم درختکاری در ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 10104
بازدید کل : 155884
آخرین بروزرسانی:
27 آذر 1397 11:39
بازدید : 194 20 اسفند 1396 12:3 شماره :47619

مراسم درختکاری در ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران
 

در پنجمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری مراسم درختکاری در محل ستاد نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرمانده این نیرو، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، فرماندهان ارشد نیروی زمینی ارتش و مدیران ارشد منابع طبیعی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در این مراسم رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور طی سخنانی گفت: رهبر معظم انقلاب بیشترین تاکید را بر حفظ جنگل ها و مراتع دارند و ایشان حفاظت خاک را مهمتر از حفاظت آب برشمردند زیرا برای تشکیل یک سانتی متر خاک صد سال زمان نیاز دارد.

 مهندس خلیل آقائی در ادامه بهره‌گیری از ظرفیت‌های مردمی برای مدیریت، حفظ و احیای منابع طبیعی را امری ضروری خواند و افزود: گستره کار در منابع طبیعی بسیار وسیع است و سازمان به تنهایی قادر به حفاظت از منابع طبیعی نیست از اینرو چاره‌ای جز مشارکت مردم نداریم. 

وی اظهار داشت: بسیار جای خوسبختی است که امروز نیروهای مسلح کشور در مسئولیت های اجتماعی و سرسبزی ایران عزیز تلاش می کنند و ما این آمادگی را داریم که عرصه در اختیار شما قرار دهیم  و پس از کاشت درخت محل درختکاری را بنام ارتش نامگذاری کنیم و حفاظت آن را به  شما واگذار نماییم.

 جایی رزمایش انجام می دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند

امیرسرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز درختکاری گفت: ارتش اصل کار را بر ولایت محوری قرار داده و سعی داریم دنباله روی اقداماتی باشیم که در فرامین مقام معظم رهبری قرار داشته باشد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین یادآوری کرد: درختکاری اقدامی است که رهبر معظم انقلاب روی آن تاکید دارند و هرساله طبق سنت حسنه بر کاشت درخت اقدام می کنند.

وی گفت: ما در رزمایش هایی که انجام می دهیم همواره تاکید مان بر این است که جایی رزمایش را انجام دهیم که هیچ درختی آسیب نبیند.

سرتیپ حیدری همچنین گفت: رزمایشی که در دریای عمان داشتیم با یکسری درختان حرا روبرو شدیم، مسیر را تغییر دادیم و تاکید مان این بود که هیچ شلیکی در آن منطقه جنگلی صورت نگیرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی خطاب به رییس سازمان جنگل ها خاطر نشان کرد: اگر در اختیار ارتش نهال قرار داده شود این ظرفیت وجود دارد در مناطقی که نیروی انسانی کمتر وجود دارد ارتش مناطق مورد نظر را نهال کاری کند.

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :