پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه آبخیزداری نیروگاه مولد شاهد پاکدشت افتتاح شد
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 9817
بازدید کل : 155846
آخرین بروزرسانی:
27 آذر 1397 11:39
بازدید : 229 22 اسفند 1396 8:59 شماره :47736

پروژه آبخیزداری نیروگاه مولد شاهد پاکدشت افتتاح شد
 

در هفتمین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری که به نام مدیریت جامع حوزه های آبخیز، مشارکت مردم و اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده بود پروژه آبخیزداری و آبخوانداری نیروگاه مولد شاهد پاکدشت با حضور مدیران ارشد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ، نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مسئولان محلی و جمعی از مدیران، مسئولان و کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در آئین افتتاح این پروژه ناصر حیدری پوری معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بی توجهی به مسئله حفاظت از  منابع طبیعی باعث بروز مشکلات زیست محیطی و تولید ریزگرد می شود.

وی افزود: غفلت از اقدامات زیر بنایی بلایی تحت عنوان ریزگردها را در خوزستان ایجاد کرد زیرا تا سال 1381 در مناطقی که امروز بحرانی است مراتع از نوع درجه 2 وجود داشت که باید مرطوب سازی و یا قرق می شد اما توجه لازم صورت نگرفت و به کانون تولید ریزگرد تبدیل شد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه با تیزبینی مقام معظم رهبری و پیگیری دولت باعث شد منابع اعتباری خوبی برای سال 97 برای طرح های  آبخیزداری در کشور پیش بینی شود.

تهران با یک درصد مساحت، 17 درصد جمعیت را در خود جای داده است

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران هم گفت: تهران یک درصد مساحت منابع طبیعی کشور را دارد اما 17 درصد جمعیت کشور در تهران زندگی می کنند و ما باید اقدامات زیر بنایی آبخیزداری و آبخوانداری را دنبال کنیم تا با مشکل آب مواجه نشویم.

دکتر علی کیان گفت: بیش از 55 درصد مساحت استان تهران در بخش آبخیزداری مورد مطالعه قرار گرفته و تا کنون 40درصد عملیات آبخیزداری انجام شده است.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی هم در این مراسم گفت: کار لوله گذاری را از سد ماملو انجام داده ایم تا آب به نیروگاه تولید برق و همچنین آب شرب را بدست مردم منطقه پاکدشت برسانیم تا از حفر چاه عمیق و احداث سد جلوگیری شود.

قمی افزود: با اجرای طرح های آبخیزداری می توان بسیار از آب های روی زمین را در خاک نفوذ داد و بر تغذیه سفره های زیر زمینی اضافه کرد.

تنها کمتر از 30 حلقه چاه غیر مجاز در منطقه پاکدشت باقی مانده

 فرماندار شهرستان پاکدشت نیز در این مراسم اعلام کرد: تا کنون چاه های غیر مجاز زیادی را با همکاری و مشارکت مردم تعطیل کرده ایم و کمتر از 30 حلقه چاه غیر مجاز در منطقه پاکدشت باقی مانده که آن هم به تازگی تعطیل خواهد شد. 

در این  مراسم از تعدادی از آبخیزدارهای نمونه منابع طبیعی تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :