پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز شهر تهران
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 1539
بازدید کل : 223490
آخرین بروزرسانی:
1 فروردين 1398 17:10
بازدید : 253 8 مهر 1397 10:16 شماره :52251

اجرای عملیات آبخیزداری در حوزه های آبخیز شهر تهران

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تهران گفت: با هدف کنترل سیلاب و رسوبات در سرشاخه های حوزه های آبخیز بالا دست شمال غرب تهران 4 پروژه آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 28 میلیارد ریال که از محل اعتبارات مدیریت بحران و استانی تأمین شده به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وحید انصاری با اعلام این مطلب افزود: این پروژه ها در حوزه های آبخیز کن، وردیج و واریش و زیر حوزه های آبخیز امام زاده داود، کشار، سولقان و سنگان و در قالب اقدامات مکانیکی شامل احداث و مرمت سازه های سنگی ملاتی و گابیونی و به حجم 10 هزار مترمکعب انجام شده است.

وی تأکید کرد: از آنجایی که این زیرحوزه ها به شهر تهران مشرف می باشند از همین رو در اثر بارش های شدید و یکباره، سیلاب به همراه رسوبات تهدیدی جدی را برای شهر تهران رقم می زند که اجرای پروژه هایی از این دست تأثیر زیادی در کنترل سیلاب و کاهش آسیب ها و تخریب های ناشی از آن داشته است.

این مقام مسئول اقدامات آبخیزداری را اقداماتی زیر بنایی برای توسعه کشور دانست و به برخی از مزایای این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: اقدامات آبخیزداری علاوه بر کنترل سیلاب و فرسایش خاک موجب تقویت سفره های آب زیر زمینی و پوشش گیاهی می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :