بازدید : 40 12 شهريور 1396 10:44 شماره :52364

اجرای طرح های جنگل کاری و زراعت چوب در 13هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران گفت: بر اساس برنامه ریزی بعمل آمده قرار است در طول برنامه ششم توسعه 13هزار و 309 هکتار از اراضی منابع طبیعی استان تهران زیر پوشش طرح های جنگل کاری و احیای جنگل و و زراعت چوب قرار گیرد که در صورت تأمین اعتبار به مرحله اجرا در می آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران قاسم حقانی با اشاره به اینکه این طرح ها در راستای اهداف کمی و راهبردی حفاظت و صیانت از منابع طبیعی و در چارچوب اصولی توسعه پایدار اجرا می شود اظهار داشت: طرح جنگل کاری و احیای جنگل شامل پروژه های تهیه و تأمین نهال، تجهیز و نگهداری پارکهای جنگلی، مراقبت از ذخیره گاه های جنگلی و توسعه جنگل و جنگل کاری می باشد.
این مقام مسئول خاطر نشان ساخت: امسال و در اولین سال برنامه ششم توسعه 1704 هکتار طرح جنگل کاری و 250 هکتار طرح زراعت چوب در استان تهران اجرائی خواهد شد.
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در ارتباط با طرح زراعت چوب و اهمیت آن تصریح کرد: با توجه به طرح تنفس جنگل و وجود وسعت ناچیز اراضی جنگلی و ارزش های زیست محیطی آن، طرح زراعت چوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اجرای این طرح علاوه بر تأمین چوب مورد نیاز کشور نقش موثری در حفظ رطوبت خاک، تلطیف وضعیت هوا، ایجاد بارش های منطقه ای و افزایش درآمد کشاورزان خواهد داشت.
حقانی تأکید کرد: طرح زراعت چوب با رویکرد جلب مشارکت مردم و استفاده از آبهای نامتعارف و کاشت و پرورش درختان سریع الرشد چوبدهی همچون صنوبر اجرا می شود.

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :