پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رفع تصرف 96 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان فیروزکوه
پیشخوان روزنامه ها
آمار بازدید
بازدید روز : 1933
بازدید کل : 223535
آخرین بروزرسانی:
1 فروردين 1398 17:10
بازدید : 125 15 مهر 1397 10:15 شماره :52454

رفع تصرف 96 هزار مترمربع از اراضی ملی شهرستان فیروزکوه

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان فیروزکوه گفت: با تلاش شبانه روزی یگان حفاظت منابع طبیعی و با همکاری دستگاه قضا و نیروی انتظامی حدود96 هزار مترمربع از اراضی ملی این شهرستان از ابتدای سال جاری از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران جمشید جویباری با اعلام این مطلب افزود: 74 هزار مترمربع از این اراضی تصرف شده که شامل 21 فقره تخلف بوده در راستای اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع رفع تصرف شده و بیش از 22 هزار مترمربع دیگر این اراضی که شامل 7 فقره تخلف بوده در اجرای 7 حکم صادره قضائی قطعیت یافته از متصرفین بازپس گیری شده است.

وی عرصه های منابع طبیعی را جزو سرمایه ملی و متعلق به هم نسل ها دانست و اظهار داشت: حفاظت از این عرصه ها از وظایف و تکالیف اصلی مجموعه منابع طبیعی است که به صورت مستمر و دائمی انجام می شود.

جویباری مشارکت و همکاری مردم را در حفظ اراضی ملی بسیار مهم برشمرد و تأکید کرد: برای حفظ و مراقبت از عرصه های ملی نقش مردم بسیار حائز اهمیت است که امیدواریم با همکاری دستگاه ها و نهادهای فرهنگ ساز هر یک از مردم خود همانند یک نیروی حفاظتی عمل کنند.

این مقام مسئول از عموم مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی و همچنین آتش سوزی های احتمالی در عرصه های جنگلی و مرتعی مراتب را فوراً از طریق شماره تلفن 1504 به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :